Terapie regeneracyjne: osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa

Terapie regeneracyjne: osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa

Zdrowie i piękno ciała to cenne składniki naszej codzienności. Jak dbać o skórę i ciało, by cieszyć się młodością i dobrym zdrowiem jak najdłużej? Na te pytania odpowiada nowoczesna medycyna, która oferuje nam terapie regeneracyjne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) oraz fibryny bogatopłytkowej.

Co to jest osocze bogatopłytkowe (PRP)?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to koncentrat płytek krwi, pozyskiwany z krwi żylnej pacjenta. Jest to naturalna substancja, bogata w czynniki wzrostu, które stymulują regenerację tkanek. Po podaniu osocza w odpowiednie warstwy skóry przyspiesza się proces odnowy tkanek, fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu.

Fibryna bogatopłytkowa – nowoczesna metoda w medycynie

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej to przełom w wielu dziedzinach medycyny, w tym w ortopedii, chirurgii, stomatologii i medycynie estetycznej. Dzięki specjalnemu procesowi odwirowania krwi uzyskuje się preparat zawierający płytki krwi, czynniki wzrostu oraz komórki, które wpływają pozytywnie na proces regeneracji, w tym mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne są lepsze i dłużej się utrzymują.

Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej

Fibryna bogatopłytkowa stosowana jest do regeneracji i rewitalizacji skóry, redukcji bruzd i zmarszczek, usuwania blizn potrądzikowych i innych, usuwania rozstępów, wspomagania terapii wypadania włosów, wypełnienia zmarszczek oraz regeneracji skóry po oparzeniach, urazach i odmrożeniach.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

Przed zabiegiem skórę znieczula się powierzchniowo. Następnie fibrynę i osocze podaje się w wybrany obszar skóry metodą mezoterapii. Po zabiegu zaleca się właściwą pielęgnację skóry, która przyspiesza gojenie.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, aktywne choroby skóry, opryszczka oraz niektóre choroby krwi.

Jak często wykonywać zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza i fibryny bogatopłytkowej najlepiej wykonywać seryjnie. Już po pierwszym zabiegu widoczne są pozytywne efekty, które utrzymują się nawet do 2 lat. Częstotliwość i ilość zabiegów dobiera lekarz po badaniu, najczęściej stosuje się osocze i fibrynę wg schematu 0- 1-6 miesięcy.

Przykładem lekarza specjalizującego się w tych zabiegach jest lek. stom. Agnieszka Kuras-Trąbka, specjalista stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej oraz medycyny estetycznej, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Stosowanie osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej to innowacyjna metoda wspierająca regenerację tkanek i odmłodzenie skóry. Dzięki temu można cieszyć się młodszym wyglądem i lepszym zdrowiem przez dłuższy czas.